Godło Polski

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

"Głód wiedzy prowadzi na wyżyny moralne, intelektualne i społeczne."

prof. Andrzej Waksmundzki

Szkoła Podstawowa im. prof. Andrzeja Waksmundzkiego w Ostrowsku

Podsumowanie projektu: ,,Czytam z klasą lekturki spod chmurki”


Klasa III zakończyła realizację zadań II modułu projektu edukacyjnego ,,Czytam z klasą lekturki spod chmurki”. Razem z chmurką Tosią odwiedziliśmy krainę śniegu i lodu. Zimowy zakątek stworzyliśmy także w naszej sali. Z ciekawością wysłuchaliśmy opowiadania o wizycie Tosi na Antarktydzie i spotkaniu z pingwinami. Poznaliśmy przyczynę zmian klimatycznych na Ziemi i dowiedzieliśmy się jak możemy temu zapobiec. Obejrzeliśmy film o topniejących lodowcach, który zrobił na nas duże wrażenie. Stworzyliśmy ,,zimowe laboratorium badania śniegu i lodu”. Wykonaliśmy bałwanki z surowców wtórnych oraz śnieżynki z płatków kosmetycznych. Wspaniałą okazją do zabawy było zorganizowanie pokazu mody recyklingowej. Uczniowie z pomocą rodziców przygotowali piękne, ciekawe kreacje, które prezentowaliśmy na wybiegu w naszej klasie. Były również zabawy na śniegu, bo aura temu sprzyjała. Wyruszyliśmy także na Biegun Północny. Poznaliśmy życie współczesnych i dawnych Eskimosów oraz florę i faunę dalekiej północy. Przy okazji wykonaliśmy makietę Grenlandii. W ramach plastycznej relaksacji każdy wyturlał swojego bałwana. Przeróżne formy twórczego działania pokazały, że czytanie i omawianie lektur wcale nie musi być nudne.

Ekologiczne bałwanki  Ekologiczne bałwanki 4 Ekologiczne bałwanki  Ekologiczne bałwanki  Eko pokaz mody Makieta Grenlandii.

Makieta Grenlandii  Plakaty ciekawostki o Grenlandii.  Plakaty ciekawostki o Grenlandii.  Plakaty ciekawostki o Grenlandii.  Asia, Iga i Sylwia z bałwankami z materiałów wtórnych. Bartek i Franek oraz bałwanki w ich wykonaniu.

Zima oczami uczniów klasy trzeciej. Klasa III uzupełnia Lekturniki. Makieta Grenlandii.

Agnieszka i jej Lekturnik Asia Samuel i Franek Czarodziej i Eskimosi Iga i jej Lekturnik Karolina jako dama

Miłosz jako Eskimos Plastyczna relaksacja turlanie bałwana.  Plastyczna relaksacja turlanie bałwana.  Plastyczna relaksacja turlanie bałwana. Plastyczna relaksacja turlanie bałwana.

Śnieżynki z patyczków kosmetycznych.  Śnieżynki z patyczków kosmetycznych.  Śnieżynki z patyczków kosmetycznych.


    Logo programu Już pływam   Logo Fundacji im. Adama Worwy   Logo programu Trzymaj formę.    Logo Programu dla szkół   Logo programu Jeżdżę z głową       Flaga Rzeczypospolitej Polskiej, logotypy Funduszy Europejskich Polska Cyfrowa, Centrum Projektów Polska Cyfrowa, Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego