Godło Polski

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

"Głód wiedzy prowadzi na wyżyny moralne, intelektualne i społeczne."

prof. Andrzej Waksmundzki

Szkoła Podstawowa im. prof. Andrzeja Waksmundzkiego w Ostrowsku

Podsumowanie I modułu projektu „Czytam z klasą lekturki spod chmurki"


„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”

                                                                                             Wisława Szymborska

 

W roku szkolnym 2022/2023 uczniowie kl. II przystąpili do projektu „Czytam z klasą lekturki spod chmurki. Jest to międzynarodowy projekt edukacyjny wspierający rozwój czytelnictwa wśród uczniów klas I – III. Tegoroczna edycja jest pod hasłem: „Podróżowanie przez czytanie”. Projekt składa się z trzech modułów:

I moduł - podróże po Polsce

II moduł - podróże po Europie

III moduł – podróże po świecie.

 

Najpierw uczniowie poznali chmurkę Tosię, wykonali klasowe chmurki oraz ozdobili swoje lekturniki. Swoją przygodę podróżniczą rozpoczęli z książką Julity Grodek pt. „Mania, dziewczyna inna niż wszystkie”. Dzieci poznały tytułową Manię oraz jej rodzinę mieszkającą w Warszawie, poznały historię Polski z czasów rozbiorów. Następnie wyruszyły w podróż do Paryża z Marią Skłodowską, w trakcie której dowiedziały się o tym, kto wynalazł pierwiastek polon i rad oraz zdobyły wiedzę o przydatności odkryć naukowych w życiu codziennym. W przystępny sposób poznały znaczenie takich pojęć jak atom, radioaktywność czy uran i Nagroda Nobla. Dzieci wykonały prace plastyczne o bohaterce i zgromadziły różne materiały, które kojarzą się z książką, wykonały plakaty zachęcające do odwiedzenia ciekawych miejsc w Warszawie i w Paryżu, stworzyły grę planszową. W pięknych stylizacjach brały czynny udział w sesji zdjęciowej, poznały elementy laboratorium małego chemika. Wszystkie zadania uczniowie wykonali z dużym zaangażowaniem i zapałem.

 

Zdjęcia z realizacji projektu Zdjęcia z realizacji projektu Zdjęcia z realizacji projektu

Zdjęcia z realizacji projektu Zdjęcia z realizacji projektu Zdjęcia z realizacji projektu

Zdjęcia z realizacji projektu Zdjęcia z realizacji projektu 


    Logo programu Już pływam   Logo Fundacji im. Adama Worwy   Logo programu Trzymaj formę.    Logo Programu dla szkół   Logo programu Jeżdżę z głową       Flaga Rzeczypospolitej Polskiej, logotypy Funduszy Europejskich Polska Cyfrowa, Centrum Projektów Polska Cyfrowa, Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego