Godło Polski

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

"Głód wiedzy prowadzi na wyżyny moralne, intelektualne i społeczne."

prof. Andrzej Waksmundzki

Szkoła Podstawowa im. prof. Andrzeja Waksmundzkiego w Ostrowsku

Laboratoria Przyszłości

Laboratoria Przyszłości - kwiecień

 


W kwietniu uczniowie klasy VIII na lekcjach fizyki badali właściwości światła. Na kolejnych zajęciach uczniowie wykonywali doświadczenia wykorzystując zestaw OPTYKA zakupiony w ramach projektu Laboratoria Przyszłości.

 

Uczniowie w czasie wykonywania doświadczeń. Uczniowie w czasie wykonywania doświadczeń. Uczniowie w czasie wykonywania doświadczeń.

Uczniowie w czasie wykonywania doświadczeń. Uczniowie w czasie wykonywania doświadczeń. Uczniowie w czasie wykonywania doświadczeń.

Laboratoria Przyszłości - marzec


W marcu uczniowie klasy VII na lekcji biologii oglądali tkanki zwierzęce w powiększeniu.
Na lekcji wykorzystano nowoczesny mikroskop zakupiony w ramach projektu Laboratoria Przyszłości.

 

Uczniowie w czasie zajęć Uczniowie w czasie zajęć

Laboratoria Przyszłości - luty


W lutym uczniowie klasy VII na lekcji chemii badali zjawisko przewodzenia prądu elektrycznego przez cukier i sól rozpuszczone w wodzie. W lekcji wykorzystano zestaw: Elektryczność zakupiony w ramach projektu Laboratoria Przyszłości.

 

Uczniowie w czasie przeprowadzania doświadczeń  Uczniowie w czasie przeprowadzania doświadczeń   Uczniowie w czasie przeprowadzania doświadczeń

Laboratoria Przyszłości - styczeń


23.01.2023 r. nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w szkoleniu z programowania robotów VEX IQ 2-giej generacji.

 

Nauka programowania  Nauka programowania  Nauka programowania

 


W klasie VI na lekcji techniki powstają roboty, które przyczyniają się do kształtowania kreatywności. Dzięki specjalnej aplikacji możliwe jest poruszanie robotem w określonych kierunkach, reagowanie na różne bodźce, np. dotyk lub reagowanie na odległość. Zajęcia z robotami to dla uczniów doskonała możliwość nabycia umiejętności praktycznych w zakresie konstruowania i programowania robotów.

 

Budowa robotów Budowa robotów Budowa robotów

Laboratoria Przyszłości - grudzień


5 grudnia uczniowie klasy IV i VI uczestniczyli w zajęciach Castorama Majsterkowo w Nowym Targu. W ramach zajęć uczniowie samodzielnie zbudowali swoje karmniki. Warsztaty były fotografowane przy użyciu  sprzętu zakupionego w ramach projektu Laboratoria Przyszłości.

 

Warsztaty Majsterkowo. Uczniowie budują karmniki   Warsztaty Majsterkowo . Uczniowie budują karmniki  Warsztaty Majsterkowo . Uczniowie budują karmniki

 


W grudniu nasi uczniowie z oddziału przedszkolnego i klasa I-III zaprezentowali jasełka. W uroczystości wykorzystano sprzęt zakupiony w ramach projektu Laboratoria Przyszłości - aparat fotograficzny, statyw z akcesoriami, mikrofon kierunkowy.

 

Jasełka w wykonaniu uczniów   Jasełka w wykonaniu uczniów  Jasełka w wykonaniu uczniów

 

Tworzenie ozdób świątecznych na drukarce 3D


W listopadzie i w grudniu dzieci z oddziału przedszkolnego miały okazję przygotowywać i drukować ozdoby świąteczne. Uczniowie poznawali proces przygotowania modeli do druku, a także zapoznali się z zasadą działania i obsługi drukarki 3D w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Dzięki nowoczesnemu wyposażeniu szkoły, uczniowie już młodszych klas mogą poznawać tajniki działania i obsługi współczesnych urządzeń. Dla wszystkich to cenne lekcje a także źródło zabawy.

 

       Dzieci stojące obok drukarki 3D oglądają proces druku. Dzieci stojące obok drukarki 3D oglądają proces druku.  Proces druku

 

       Wydrukowana gwiazdka Wydrukowana choinkaPraca drukarki

Laboratoria Przyszłości - październik


Uczniowie klasy VI wzięli udział w ogólnopolskim konkursie: "Kierunek – Bezpieczeństwo” Kampanii Kolejowe ABC II! Stwórz miasteczko Peronowo. Gotowa makieta została sfotografowana - użyto sprzętu zakupionego w ramach projektu Laboratoria Przyszłości.

Przedstawiamy zdjęcia ich pracy - makiety.

 

zdjęcie makiety pracy konkursowej zdjęcie makiety pracy konkursowej zdjęcie makiety pracy konkursowej

 


W październiku w naszej szkole odbyły się obchody Dnia Patrona połączone z promocją książki „OSTROWSKO - MOJE MIEJSCE NA ZIEMI” autorstwa Pani prof. dr hab. Moniki Waksmundzkiej-Hajnos. W uroczystości wykorzystano sprzęt zakupiony w ramach projektu Laboratoria Przyszłości - aparat fotograficzny, statyw z akcesoriami, mikrofon kierunkowy.

 

Promocja książki

 

Zostań Mistrzem Arduino! - wrzesień


Podczas wrześniowych zajęć skupiliśmy się przede wszystkim na zapoznaniu ze sprzętem zakupionym dzięki udziałowi szkoły w programie Laboratoria Przyszłości. Uczniowie klasy VI poznali Zestawy FORBOT Mistrz Arduino. Każdy zestaw zawiera oryginalną płytkę Arduino, liczne czujniki i akcesoria, płytkę stykową, przewody połączeniowe. Na pierwszych zajęciach techniki uczniowie podłączyli elementy elektroniczne - świecące diody.

 

zdjęcie przedstawia pracę z Arduino zdjęcie przedstawia pracę z Arduino zdjęcie przedstawia pracę z Arduino

zdjęcie przedstawia pracę z Arduino  zdjęcie przedstawia pracę z Arduino  zdjęcie przedstawia pracę z Arduino


    Logo programu Już pływam   Logo Fundacji im. Adama Worwy   Logo programu Trzymaj formę.    Logo Programu dla szkół   Logo programu Jeżdżę z głową       Flaga Rzeczypospolitej Polskiej, logotypy Funduszy Europejskich Polska Cyfrowa, Centrum Projektów Polska Cyfrowa, Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego