godlo

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

"Głód wiedzy prowadzi na wyżyny moralne, intelektualne i społeczne."

prof. Andrzej Waksmundzki

Szkoła Podstawowa im. prof. Andrzeja Waksmundzkiego w Ostrowsku

e-Dziennik

libruslogo

Microsoft Teams

teamslogo

Biblioteka zdalna

zdalnabilio

aktywna

codew

narodowy czytelnictwa


spinka1

LIFE - IP MAŁOPOLSKA


1

prof. Andrzej Waksmundzki

Waksmundzki

Certyfikaty szkoły

Budowa naszej szkoły

Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych


  • 1

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie.

Na podstawie decyzji Ministra Edukacji Narodowej zawieszam zajęcia dydaktyczno-wychowawcze w naszej szkole na okres 2 tygodni od dnia 12 marca do 25 marca 2020 r.

12 i 13 marca 2020 r. to dni, w których w szkole odbywać się będą jedynie działania opiekuńcze.

Od poniedziałku 16 marca 2020 r. wychowankowie i uczniowie nie przychodzą do szkoły i oddziału przedszkolnego.

Nauczyciele pozostają w gotowości do pracy.

 

Wszystkich Uczniów zobowiązuję do sprawdzania wiadomości na bieżąco na Librusie oraz stronie internetowej szkoły, bowiem tą drogą będziemy Wam przekazywać ważne informacje dotyczące Naszej Szkoły. Sytuacja ta jest podyktowana epidemią koronawirusa i może się zmieniać z dnia na dzień.

Nauczyciele przygotują Wam materiały dydaktyczne do samodzielnej pracy w domu i przekażą Wam te informacje przez Librusa. Ministerstwo Edukacji Narodowej przekaże informacje dotyczące e-materiałów, z których mogą korzystać uczniowie i nauczyciele.

 

Rodzicu,

ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne Twoje i Twojego dziecka, zajęcia zostaną zawieszone od 12 marca br. W przedszkolach i szkołach podstawowych 12 i 13 marca br. będą jeszcze prowadzone działania opiekuńcze;

a) zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny;

b) jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS;

c) przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;

d) rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz;

śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.

 

Drodzy Uczniowie,

pamiętajcie o swoim bezpieczeństwie w domu. W tym okresie starajcie się przebywać w domach, unikajcie miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe).

Przerwę w funkcjonowaniu szkoły wykorzystajcie na uzupełnienie i utrwalenie swoich wiadomości, rozwijanie kompetencji, przeczytanie książki. Skorzystajcie przy tym z darmowej platformy epodreczniki.pl i materiałów rekomendowanych przez nauczycieli.

 

Przestrzegajcie w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywacie.

Ósmoklasistów szczególnie proszę o wytężoną naukę w domu i pracę nad arkuszami egzaminacyjnymi dostępnymi w sieci np. na stronie: oke.krakow.pl. lub przekazanymi przez nauczycieli.

 

Na platformie Ministerstwa Edukacji Narodowej epodreczniki.pl są e-materiały do wykorzystania przez nauczycieli lub do samodzielnej nauki przez uczniów. Epodręczniki.pl to biblioteka bezpłatnych, sprawdzonych, zgodnych z aktualną podstawą programową materiałów edukacyjnych.

Dyrektor szkoły: Dorota Ostwald

Źródło: https://www.gov.pl/web/edukacja/zawieszenie-zajec-w-szkolach

 

 


     grosz  worwa  trzymaj  akbezpuch  Bezpiecznaplus  mleko  owoce