godlo

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

"Głód wiedzy prowadzi na wyżyny moralne, intelektualne i społeczne."

prof. Andrzej Waksmundzki

Szkoła Podstawowa im. prof. Andrzeja Waksmundzkiego w Ostrowsku

e-Dziennik

libruslogo

aktywna

codew

narodowy czytelnictwa


spinka1

LIFE - IP MAŁOPOLSKA


1

prof. Andrzej Waksmundzki

Waksmundzki

Certyfikaty szkoły

Budowa naszej szkoły

Gminny Konkurs Ekologiczny - „Woda to skarb”


W dniu 27 marca 2019 r. w Szkole Podstawowej w Szlembarku odbył się Gminny Konkurs Ekologiczny pt.: „Woda to skarb”. Myślą przewodnią tegorocznego konkursu była ochrona i znaczenie wody, jako źródła życia.
W teście wiedzy przyrodniczej wzięło udział 10 szkół. Dwuosobowe zespoły składające się z uczniów klas IV-VIII musiały zmierzyć się z pytaniami teoretycznymi nt. obiegu wody w przyrodzie, własności wody, trzech stanów skupienia wody, rodzajów opadów atmosferycznych, źródeł zanieczyszczeń wody i sposobów oczyszczania, wykorzystywania wody w gospodarstwie domowym, sposobów oszczędzania wody, znaczenia wody dla życia na Ziemi, zbiornikach wodnych, wodach powierzchniowych, rzekach i ich dopływach, rzekach i jeziorach w Polsce. Organizatorzy zadbali, aby forma konkursu była atrakcyjna i ciekawa dla uczestników, dlatego oprócz teorii dzieci rozwiązywały krzyżówki i rebusy. Ostatnie zadanie polegało na zaprezentowaniu przez każdą ze szkół jednego doświadczenia związanego z wodą.
Uczniowie z naszej szkoły Mateusz Trąbka i Paulina Żegleń byli bezkonkurencyjni i zdobyli I miejsce.


Na konkurs plastyczny przeznaczony dla uczniów klas 0-III, zostało nadesłanych 39 prac.
Michał Cerwas zajął III miejsce, a Kamila Kamoń i Julia Byrdak zdobyły wyróżnienia.

                                                                                                                                                                                                                        Gratulujemy!

  • DSCN99984
  • IMG_20190329_091547
  • DSCN9985
  • IMG_20190329_091556
  • IMG_20190329_091536
  • DSCN99992

     grosz  worwa  trzymaj  akbezpuch  Bezpiecznaplus  mleko  owoce